Nagrzewnice gazowe     

Centrale dachowe

Nagrzewnice gazowe, a ogrzewanie pomieszczeń dla zwierząt

Zwierzęta hodowlane mają różne wymagania, jeśli chodzi o ciepło w obiektach gospodarczych, gdzie spędzają one znaczną część życia, a czasami, jak to często jest w wypadku kur. Wiele miejsc: obór, chlewów praktycznie nie m ogrzewania. Kiedyś uznawano, że zwierzętom wystarczy w miarę solidna obora, chlew, czy kurnik i w wypadku wielu zwierząt, snopek słomy wystarczy, by zimą zwierzakom było ciepło. Kiedyś nikt nawet nie myślał o grzaniu obory czy chlewa.

Obecnie w budynkach gospodarczych pojawiają się nagrzewnice gazowe, a teraz coraz częściej promienniki, które w ogrzewaniu i zwierząt i powietrza są jeszcze skuteczniejsze, a jeśli chodzi o koszt, to wykorzystanie gazu sprawia, że nadal to ciepło jest stosunkowo tanie. Często wybierane są nagrzewnice gazowe, bo są tanie w obsłudze i przenośne. Oczywiście, tam gdzie są zwierzęta, tam potrzebne są pewne zasady bezpieczeństwa. Na pewno nie można postawić butli z gazem, czy też nagrzewnicy w taki sposób, by miały do niego dostęp zwierzęta - nawet kury mogą okazać się niebezpieczne.

Oczywiście, duże zwierzęta nie potrzebują wysokich temperatur, ale już na przykład kurczęta, szczególnie malutkie kurczaczki, wymagają bardzo wysokich temperatur - tu jednak najczęściej stosuje się lampy zwane sztucznymi kwokami. Jednak cały kurnik powinien być w miarę ciepły i i wówczas nagrzewnice gazowe, szczególnie takie z termostatem są dobrym rozwiązaniem, bo ciepło jest dostarczane niemal bezawaryjnie i tanio. W kurnikach co pewien czas trzeba robić przerwę w hodowaniu - wówczas nagrzewnice gazowe są idealne, bo po prostu nie włącza się ich i nie ma problemu.

W wielu pomieszczeniach dla zwierząt ogrzewanie potrzebne jest tylko w ciągu kilku najzimniejszych dni w roku, ponieważ przy temperaturach nieco poniżej zera, przy szczelnej i dobrze ocieplonej stajni,czy oborze, chlewie, gdy jest sporo słomy, zwierzęta czują się świetnie. Istnieje wręcz teoria dotycząca krów, że gdy są lekko przemarznięte (a raczej nieprzegrzane) to wówczas dają więcej mleka - dlatego w krajach o łagodnym klimacie krowy całą dobę przebywają na pastwiskach.

 Strona główna | O firmie | Ogrzewanie | Klimatyzacja | Wentylacja | Kontakt | En | Cz | Ru